| thevampirediariesfever a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sinonim pentru cuvantul,, profesor":F_ _ _ _ TOR?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este formator. Numai bine!

13 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci sinonim ar fi dascal... cu literele care le dai ar putea fi FOLOSITOR

| LoRyAnNa_3715 a răspuns:

Dasca? nu stiu sper sa te ajutehappy

| blook a răspuns:

Profesor = invatator = institutor

| Paizan_Mara_1992 a răspuns:

Da,e formator.Problema asta o am si eu.In culegerea "In tipul liber...Cu alte cuvinte". daca ai caretea asta ma poti ajuta la un cuvant? profesor=g_r?happy

| ChizuruPhantomhive a răspuns (pentru Paizan_Mara_1992):

Acolo a fost o greseala de tipat, patratica dintre G si R nu ar trebui sa existe, am avut si eu problema asta.happy

| Samson_Razvan_Gabriel_1992 a răspuns:

Cu I_S____TOR nu stiti?

| Grigoras_Laur_1978 a răspuns:

Cred ca este formator

| Nicoara_Ionela_Raluca_1990 a răspuns:

A o intrebare! Am nevoie de trei sinonime pentru cuvantul "PROFESOR"!
P_ _ _ _ OG, M_ _ _ _ _ _ U si in final _ _ R

| RockOrNothin a răspuns (pentru Nicoara_Ionela_Raluca_1990):

Pedagog,Magistru ...La ala e G_R si nu stiu nici eu sa raspund sad...E singurul care mi-a mai ramas

| Claudia_Adelina_2000 a răspuns:

Era educator nu fumator... poti sa imi spui si mie la M _ _ _ _ _ _ U?

| Ralucutza_Ralu_1970 a răspuns:

Fondator