| flavius01 a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine va rog cate probe are acum bacul? Chiar nu mai inteleg. Eu sunt la profil de stiintele ale naturii intensiv engleza si as vrea sa stiu toate probele pe care le voi sustine la bac, inclusiv competentele digitale. In plus, am inteles ca intra mai nou si franceza pe undeva... Unde anume? Ma puteti ajuta pls?

2 răspunsuri:
| BlackDice a răspuns:

Teoretic ar trebui sa fie 3 competente! eu sunt de profil tehnic si dau competenta la info, engleza si romana, dar scrisu dau la romana, matematica si la alegere biologie, chimie sau fizica! e in functie de profilu care esti tu!

| Lucian091999 a răspuns:

ARE 2
faza orala si cea scrisa