| imStorm3r a întrebat:

Mai mereu pe TPU cand pun o intrebare si primesc vreo 3-5 raspunsuri care imi raspund doar la jumatate din intrebarea mea le explic lucrul care ma intereseaza cu adevarat dar nu mai primesc nici un raspuns.
Intrebarea era "Salut, sunt in clasa a 8-a si maine dau teza la romana.

As vrea sa stiu cum pot arata rolul utilizarii cratimei intr-un cuvant.

Vreau sa stiu cum se rezolva...

Dau funda!"
Faza e ca as vrea sa stiu cum aflu cum s-a format cratima unui cuvant, nu ce e cratima...
De exemplu am un cuvant cu cratima si ma intreaba cum s-a format cratima acelui cuvant. Vreau sa stiu ce sa pun acolo ca sa iau macar 7 in teza...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta se incadreaza la teme si temele sunt interzise pe TPU, probabil de aceea nu primesti raspuns. In cazul temelor sunt sterse, atat intrebarile, cat si raspunsurile.

| imStorm3r explică (pentru Ioandelasal):

Asta nu este o tema.
Eu vreau sa stiu cum se rezolva un lucru si tu zici ca asta inseamna tema?

| Ioandelasal a răspuns (pentru imStorm3r):

Cum nu este tema daca intrebi ceva ce se invata in scoala? Citeste cartea si, daca nu gasesti acolo, cauta pe internet, precis gasesti.
P.S. Ti-am dat 2 raspunsuri, desi sunt sigur ca o sa-mi fie sterse, cand va fi stearsa si intrebarea ta, am mai patit asa de vreo suta de ori, mi-au fost sterse raspunsuri care respectau regulile din cauza stergerii intrebarii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal n-ar trebui sa primesti raspuns. Pe acest site sunt interzise temele scolare.

| imStorm3r explică:

Eu voiam doar sa zic ca nu ceream o definite ci un mod de rezolvare...