| AdiAdi2000 a întrebat:

Mai pot invata in 3 saptamani ca sa iau bacul?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In 2 saptamani poti sa revizuiesti materialul necesar, iar ultima saptamana: RELAXARE!
Astfel ai ceea mai mare sansa sa-ti aduci aminte de materialele pe care le-ai invatat deja, iar acum trebuie sa le folosesti. scotind "iepurele din palarie".winking

| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei, poti. Nu lăsa pe ultima zi.

| Mosotti a răspuns:

Se poate, doar sa vrei si sa te duca mintea pentru materiile logice gen mate, fizica, chimie, si memoria pentru materiile unde e de tocit.

| mentholinks a răspuns:

Porcul nu se ingrasa inainte de Craciun.

| Lioana a răspuns:

Depinde cat de receptiv e creierul tau. De exemplu unii pot citi o carte intr-o noapte, altora le ia saptamani.

| Nirvanaaa a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca ești paralel total. Sigur ai mai invatat si in liceu.
Da se poate: important e sa te apuci de munca de acum. Și sa faci asta de dimineață pana seara.

| cfrtobias a răspuns:

Dar la bac nu trebuia sa te inscrii din timp? nu puteai sa te pregatesti?

| Jessica1235 a răspuns:

Eu pentru geografie am învățat cu o zi înainte, am luat peste 7, la istorie nu mă descurcam deloc așa că m-am bazat pe exercițiile care erau pe baza celor doua texte (profesoara nu preda prea bine așa că nu am reușit să învăț mai nimic, iar din alta parte nu știam de la cine să iau materia), iar la română am învățat și în timpul anului dar am mai repetat apraoeo zilnic de la terminarea liceului și până la bac. Deci da, poți învața, important este să înveți

| DARLINGx a răspuns:

Da, poți

| Anonim7391 a răspuns:

Depinde bro sunt șanse ca pentru un 5 da.
Eu sunt a X-a acum și acum 2 ani am dat capacitatea.La romană eram de cam un 5-6 și in 2 luni am învățat sa ajung la 9 și ceva. Dacă ești de 3-4 poți ajunge la un 6

| Cozmea022004 a răspuns:

Depinde de ce stii, verifica-te facand subiecte de bac. Daca faci de nota mare, atunci poti fi sigur ca esti bazat

| Amethyst01 a răspuns:

Depinde la ce profil esti. Eu am terminat la profil umanist si pentru ca ma pregateam pentru admiterea la medicina nu am acordat atentie BAC-ului.
La uman e usor daca stii cum sa-ti schematizezi materia. La romana daca te multumesti cu 8 si ceva, nu te complica sa inveti citate prea lungi.
Rezolva testele de antrenament, la psihologie, cel putin, s-au dat grile asemanatoare, plus ca vei intelege mai bine materia.
Eu am invatat cu 2 saptamani inainte si am media peste 9, deci daca te pui pe treaba, se poate.

| Ady5890f a răspuns:

De ce nu bro laughing)
Daca e voință de ce nu