| Skillisallineed a întrebat:

Mai sunt casete sau cum se cheama alea de inveti engleza in timp ce dormi? daca da, unde pot sa gasesc si eu. Funda :!

Răspuns Câştigător
| alexland12 a răspuns:

Sunt anumite CD-uri (casetele s-au demodat de ceva vreme), pe care le primesti bonus cand cumperi un dictionar. Acel CD te poate ajuta sa citesti sau sa pronunti mai bine cuvintele. Nu te invata cuvinte sau gramatica. Desi cred ca toate informatiile care circula pe internet sunt fictive. Ai mai mari sanse sa inveti cateva cuvinte si expresii daca te uiti la un film pe care l-ai vazut de mai multe ori, un film care il stii bine, apoi te uiti la el cu subtitrare in engleza.

2 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Daca nu inveti engleza cand esti treaz, sunt slabe sanse sa inveti in somnlaughing

| Skillisallineed explică (pentru BlueByte):

Pai ma eu stiu engleza bine, dar la gramatica mai am de invatat 40 % ca sa stiu bine de tot