| DorofteiLuptatorul a întrebat:

m-am apucat de 2 zile sa invat si sa fac modele la romana iar la matematica am sa ma apuc peste 3 zile pentru examenul din a 8 a, credeți ca mai am timp sa invat ca sa iau o nota buna (mai am 129 de zile) si daca da, ce metode mi-ați sugera sa le folosesc ca sa pot sa învăț pentru examen?

Răspuns Câştigător
| Claudiudfd a răspuns:

Doar sa te tii de invatat si o sa iei nota buna, sa fii atent la ore.La mate uita-te pe subiectele de anii trecuti, la romana invata genurile literare si invata sa faci compuneri frumoase, deoarece primesti 30 de puncte la compuneri

1 răspuns:
| AndreiM2001 a răspuns:

Incearca pentru ceva timp sa inveti ziua si sa te odihnesti seara deoarece asa retii lucrurile altfel. Spor la examen!