| GabyShiAtat a întrebat:

Maine dau teza la romana si nu prea stiu despre ce va fi vorba (e prima mea teza, sunt clasa a 5-a)Daca puteti sa imi spuneti voi despre ce ati dat sau despre ce se da de obizei.Multumesc.Dau funda :*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vocabular si fonetică, despartire in silabe, sinonime, antonime, derivarea cuvintelor, familii lexicale, câmpuri lexicale, diftongi, triftongi, hiați...
la literatura momentele subiectului la o lectie (daca ai invatat), figuri de stil (personificarea si comparatia), fragmentul, textul integral, forma literara a unor cuvinte etc
Trebuie sa-ti dea profesoara subiectele din care sa inveti pentru teza!

2 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Mai dragule, tu ai teza si pierzi timpul pe aici la povesti?
Pai ai o profesoara care v-a dat o lista cu lectiile si temele de recapitulat pentru teza. Nu e de ajuns? Vrei sa-ti spuna niste straini ce inveti tu la scoala?

| neicuM a răspuns:

Nu te teme reza e de faptun test de ecaluare pe tot semestrul