| Andreea005 a întrebat:

Maine facem ore? Tocmai am vazut la TV ca maine sunt inchise scolile din Bucuresti pentru ca de diseara e cod portocaliu de ninsori si viscol, dar totusi stie cineva daca e adevarat?

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Care bucurie / Şi la voi să fie!
Că tu abia atîta aştepţi.
Dă doamne să fie omătul cît casa şi să mai vie şi vreo avalanşă, cîteva ploi cu cioate şi apoi trei zile senine că va fi week - end, nu - i aşa?
Sincer nu înţeleg de ce mai vreţi să mergeţi la şcoală, că vă e atît de dragă învăţătura precum cîinelui a linge sare!
Ba, unii dintre voi mai vor să meargă şi la liceu, ca şi cum muncile de măturători de stradă, spălători de vase sau vidanjori ar fi excluse din lista profesiunilor.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru corolav):

Cata aroganta in raspunsul tau... fata a pus o intrebare, voia sa fie sigura!

| corolav a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Tu îi iei apărarea pentru că şi tu eşti la fel ca ea.
Măi, copilo, tu n-ai nici măcar habar a traduce cuvîntul aroganţă în limba română! Pune mîna pe o carte!
Să fii sănătoasă!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru corolav):

Tin sa te anunt ca am teminat de mult scoala! Asa ca nu-ti permit sa-mi dai mie sfaturi! Sau sa ma faci,, copila'''
Sa fii sanatos si tu!

| corolav a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mulţumesc de urare. La cei 67 de ani ai mei să ştii că am nevoie de sănătate.
Din păcate la tine " ca ca " ai terminat şcoala!
Se vede clar că terminatul tău a fost " c-o pilă"!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru corolav):

Multumesc de antentionare, am edidat. Avand in vedere ca ne despart mai bine de 20 de ani, temenul,, copila'' e un compliment.Dar stirea e pe bune.
Pace? big grin

| corolav a răspuns (pentru Fatamuntilor):

N-am nimic împotrivă, dar pe acest "c-o pilă" nu l-ai înţeles.
Hai, pa!

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca esti din Bucuresti toate scolile si liceiile sunt inchise.Cursurile vor recuperate in timpul anului scolar
www.stirile.pro.tv.ro.

| alexs99 a răspuns:

Având în vedere avertizările şi atenţionările meteorologice cod galben şi de cod portocaliu caracterizate prin ninsori abundente, zăpadă puternic viscolită şi troienită, temperaturi scăzute - de la nivelul municipiului Bucureşti, în intervalul 25 -26 martie şi recomandările Instituţiei Prefectului Municipiului Bucureşti, Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti a decis suspendarea cursurilor în toate unităţile de învăţământ preuniversitar din capitală, marţi, 26 martie 2013, informează ISMB.
Funda?

| girl28 a răspuns:

Buna nu cred ca sunt inchise.

| silicalex1999 a răspuns:

Da este adevarat.

| Andreea005 explică:

Ba da maine toate scolile din Bucuresti sunt inshise.^-^. Togmai am aflat de la diriga, si oricum da peste tot la tv, dar merci de ajutor ^^