| Andreiandrei2000 a întrebat:

Maine ma apuc sa fac meditatii la engleza cu o americanca, mi-a facut o fel de evaluare si mi-a spus ca inca nu sunt fluent si mai am de lucru.
Nu este profesoara ci doar o stundenta care a venit sa studieze in Germania.

Cum sa abordez meditatiile?
Mi-a spus ca aduce niste carti in engleza fara texte complicate si sa incerc sa citesc si unde nu inteleg sa-mi explici, dar nu cred ca e cea mai buna optiune.

Ce alte metode mi-ati recomanda?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa o iei ca atare ca un profesor. Ea fiind din America stie foarte bine engleza si de-aceea ofera ajutor eleviilor care au probleme de comunicare la aceasta limba. Ar trebui sa te incante ideea ca vei face cu cineva de origine americana si nu ar mai trebui sa te ingrijoreze asta. Tu sa ai ambitie si sa inveti mai mult, ca daca nu vei repeta si singur nu ai cum sa se prinda limba de tine.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti incepator trebuie sa inveti vocabularul cat mai bine, apoi sa citesti texte. Daca nu citesti si nu asculti mai ales nu poti stapani limba.Cauta pe Youtube "english lessons" si vei gasi multe filmulete utile. Poti invata singur mai mult decat ti-ai putea imagina, 2 ore la meditatii nu sunt de ajuns, profesoara are rolul de a te indruma si de a-ti explica ce nu intelegi, dar totul depinde de tine.

| Adrian1331 a răspuns:

Nu te speria, mai ales daca este doar o studenta, trateaz-o ca atare. happy

| Daniel_Daniel_1991_4jXt a răspuns:

Ai grija ce lectii o sa-ti dea!