| Asofiei_Alex_2001 a întrebat:

Mama mea spune ca trebuie sa ma apuc serios de invatat pentru ca intru in clasa a 8-a,ceea ce sunt de acord total cu ea,dar nu vreau sa ma apuc de invatat la toate materiile deoarece profesorii nu ne invata lucruri utile in viata, cujm ar fi analiza morfo-sintactica la romana si raza cercului circumscris in triunghi la mate(astea sunt doar niste exemple).Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MariaIoana15 a răspuns:

Ar trebui sa înveți, te așteaptă un examen foarte important, însă pana atunci iti sugerez sa te bucuri de vara, ai toata clasa a 8. a sa înveți, te poți pune la punct cu orice, iar din luna Martie iti sugerez sa te apuci de teste, meditatii si sigur vei lua nota mare. Mama ta are dreptate, pentru ca la examen spre ex la mate iti poate da un cerc si sa afli nu stiu ce si tu sa nu stiu formula si ti se duce automat Exercițiu. Sa înveți cat mai bine formulele la mate, la Romana speciile, si la celelalte materii sa ai medii mari ca sa intri unde iti dorești

| CarinaElena a răspuns (pentru MariaIoana15):

Imi pare rau, dar nu sunt de acord cu tine in cazul asta. Ar trebui sa se apuce de pe acum deoarece, in timpul anului, va veni alta materie. O spun din proprie experientahappy. Invata la toate materiile pentru ca media dintre ani te ajuta cat de cat. Inveti un an, intri intr-un liceu bun si freci menta in clasa a 9 a.

1 răspuns: