| xDicsii a întrebat:

Media de admitere la liceul se face cu:
-(media evaluarilor national+ media claselor 5-8)/2
sau
-(ev. nationala mate+ ev. nat romana + media cls 5-8)/3

Răspuns Câştigător
| Hyora a răspuns:

Prima
big grin

6 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna....se procedeaza altfel: se aduna mediile din 5-8 se calculeaza iti iese media totala din clasele 5-8 se aduna media de la examen cu media din 5-8 si se imparte la 2 apoi iti iese media de intrare la liceu...media de la examen conteaza 50% la fel cat si la cea din generala dar iti trebuie medie mare pentru ul liceu bun si profil! e bine sa iti pui cat mai multe profile sa poti intra

Răspuns utilizator avertizat
| anonim333 a răspuns:

Prima.

| Diamondsz a răspuns:

Cu asta:media evaluarilor national+ media claselor 5-8
laughing)))

| angel137 a răspuns:

Pai media evalorilor nationale+ media claselor 5-8 \ 2 big grinbig grin

| Byanca15 a răspuns:

Primabig grin