| Losnams a întrebat:

Merita sa aleg profilul chimie bio? Tin sa mentionez faptul că nu prea imi place chimia și biologia și nu vreau sa urmez medicina. Oare mate info e mai ok?

4 răspunsuri:
| kimikimouse a răspuns:

Merita sa il urmezi daca iti place biologia si chimia organica. Daca nu, alege un profil care sa te caracterizeze si la care sa nu iti petreci 4 ani invatand de sila

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca nu iti place chimia si nici biologie, mai bine mergi pe mate info.

| crud a răspuns:

Nu, frate, ce ai patit? Cum sa mergi undeva unde nu-ti convine? Aaa, daca media de la admitere te-a plasat acolo, este alta poveste dar, ca sa alegi tu ceva ce nu-ti convine mie mi se pare aiurea de tot. Esti bun pe romana si limbi straine, alege filologia; esti bun pe mate si-ti place informatica, mergi pe mate-info. OptiuneasStiintele naturii, in cazul in care nu-ti place bio si chimie, o poti alege numai daca vrei neaparat sa intri la real si nu la uman, in ideea ca-ti va veni mai usor sa te transferi la mate-info. Ma rog, nu stiu exact ce calcule iti faci.

| Adry05 a răspuns:

Deci tu practic vrei sa urmezi un profil care se bazeaza fix pe materiile care nu-ti plac. Interesant.