| Losnams a întrebat:

Merita sa te duci la profilul chimie-biologie daca nu vrei sa urmezi medicina? Adica mie unul imi place chimia si nu prea, adica ma pricep dar pur si simplu nu am niciun interes pentru ea, la fel si pentru biologie. Iar la mate info mi-e frica de matematica grea si de informatica. Unde mi-ati recomanda? Unde e mai bine? Merita încercat profilul mate info?

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E un profil bun, si poti sa dai bacul la fizica daca nu iti place biologia sau chimia. Dar biologia e chiar usoara, si la fiecare materie (dintre bio-chimie-fizica) alegi daca dai din clasele 9-10 sau 11-12, deci poti sa alegi ce ti s-a parut mai usor si ai doar 2 ani de invatat.