| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

aș dori sa știu dacă merita sa emigrez în Africa de Sud și cam cât costa viața în aceasta țara.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia fug de saracia lor si tu vrei sa mergi unde sida predomina. Ramai in europa ca e mai bine

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte, vere!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merită dacă te primește. Acolo în zonele locuite de albii ei sunt cam naziști și nu o să ai trai bun printre ei, cu ideile tale suverane.
Costul este așa. Cât câștigi, atâta mânânci, că mai mult de atât nu ai de unde.

| SuveranulAndrei10011 explică (pentru sadrian46):

Asta nu e o problema, ma pot adapta și converti ușor.

| sadrian46 a răspuns (pentru SuveranulAndrei10011):

Dragă Suveeanule, să îți dau un exemplu.
Cineva, medic a dorit să emigreze acolo pe vremea apartheiduilui, regim nazist. Îl primeau ușor că aveau nevoie de medici.
În broșura de emigrare pentru medici erau meniționate regulile de comportament și restricțiile la care urma să fie supus, în calitate de medic acolo și a renunțat.
Ce știu că se întâmplă acum acolo, de când e democrație și conduc negrii. Au distrus orașele tranformându-le într-un fel de Ferentari. iar albii sau refugiat, cei cu bani, în cartiere private, unde negrii nu au ce căuta, că acolo totul e în proprietate privată.
Este o țară bogată cu multe oportunitâți, cu resurse imense. Dacă ai o meserie ca să te accepte ca emigrant, ai șansa unei vieți bune.
Sau poți merge ca turist și apoi să încerci să rămâi. Până acolo nu sunt avioane low cost, așa că deplasarea în sine începe cu peste 1000 $ pornirea. Dacă vrei, poți. Adidas Torsion.