| Areddo a întrebat:

Merita sa fac un curs de calificare? Iti gasesti de munca?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fara calificare, toata viata vei primi in jurul salarului minim.
Daca ai o calificare, atunci cu timpul si experienta se mareste si salariul.
Daca ai mai multe calificari si experienta, atunci iti gasesti mai repede de lucru in careva domeniu.

Cel mai bine este sa faci o calificare si te specializezi in continuu, pana ce vei deveni Rechinul Mare in baltoaca, nu pestisorul din ocean.

| mgtow a răspuns:

Da pentru ca romanii pleaca din tara si e nevoie de personal

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa faci cate cursuri doresti, ca nici unul nu vine cu job atasat!
Aia este problema ta, sa cauti si sa-ti gasesti de munca.

| lpavel a răspuns:

Daca nu ai lucruri mai importante de facut atunci fa acel curs de calificare, o meserie in plus niciodata nu strica!