| Radandam a întrebat:

Merita sa faci UNEFS? Este o făcultate grea? Se face mult sport și nu poți face față? Te poți angaja ca profesor de Sport dupa ce termini facultatea? Sunt locuri puține ca profesor de Sport? Păreri?

18 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu te descurci la istorie nu te vad alergand la sportlaughing De angajat de poti angaja, numai sa fie locuri libere in zona ta si nu la 100 de km distanta+

| Radandam explică (pentru Wr3nch):

Stai ma cuminte băiețel, ca am luat bacul cu nota mare, nu e vorba ca nu ma descurc, nu ma atrage materia asa mult, plus e chestia cu online care nu îmi place. Tu sigur lucrezi pe șantier și vii sa faci pe inteligentul pe aici. CALM!

| Wr3nch a răspuns (pentru Radandam):

Nu fac pe inteligentul, dar de la un om care se temea de tetanos timp de luni intregi nu am prea mari asteptari.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Also pentru interesul tau am terminat deja si licenta si master, asa ca munca de santier o sa iti revina tie la cum vrei sa le schimbilaughing

| Radandam explică (pentru Wr3nch):

Ai terminat o facultate privata cel mult, la Spiru Haret și nici nu ai trecut pe la facultate, nu te mai da mare licențiat, tu vorbești, măcar eu sun La UB care e locul 1 pe țară, nu Spiru Haret, hai treci pe șantier

| Wr3nch a răspuns (pentru Radandam):

Am terminat Facultatea de Litere la UBB, si la licenta si la masterlaughing) Lasa atitudinea de mare smenar, ai intrat cu dosar la Istorie, eu am dat examenelaughing Cand o sa te transferi la drept, atunci poti fi mandrulaughing

| Radandam explică (pentru Wr3nch):

Ți-ai fi dorit sa termini litere, stai liniștit ca pe dosar se intra și la Litere. Ce lucrezi în prezent dacă ești tare în gura? Aaaa, pe șantier. Bunn

| Wr3nch a răspuns (pentru Radandam):

La Litere se dadea examen de admitire, dar voi astia cu bacul online nu aveti de unde stiilaughing Nu te umfa ca un cocos cand nu esti in stare sa duci o facultate la bun sfarsit baietelaughing

| Radandam explică (pentru Wr3nch):

Îmi pare rău, dar istoria este o materie foarte grea, mai ales la UBB, dar tu nu ai de unde sa știi când lucrezi pe șantier. Pariu ca nu ai nici bacul luat, stai cuminte.

| corolav a răspuns (pentru Wr3nch):

Pentru Wr3nch
Matale ai făcut „Litere"?

| Wr3nch a răspuns (pentru corolav):

Dalaughing Daca vrei sa legi de gramatica mea te anunt in avans ca nu imi pasalaughing Suntem pe un forum cunoscut pentru intrebari penibile despre sex, nu dezbateri culturale si limbaj de calitate.

| corolav a răspuns (pentru corolav):

Domnule, ești magnific în prostia matale!

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai o sa faci destul sport, chiar prea mult. Iar profesor cu siguranta poti sa ajungi, dar sa faci si modulul psihopedagogic in facultate, fara el nu poti fi profesor. In plus sunt destule locuri de profesor de sport disponibile in scoli, nu prea e o materie la care sa se inghesuie lumea. S-au marit si salariile

| AnastasiaK a răspuns:

Daca iti place, da, merita.

Este sau nu este in functie de cum vrei sa treci prin ea. Exista unii care trec aiurea, mai copiaza, mai la limita, etc, dar se poate si sa inveti ca lumea. Anatomia spre exemplu se preda aproape ca la medicina. Deci ai de unde sa inveti daca vrei.

Nu se face prea mult sport si poti face lejer fata la toate orele de sport. Singura problema e ca daca n-ai mai facut sport inainte (sau nu la un nivel suficient), vei fi nevoit sa faci in plus pentru a ajunge la nivelul la care sa promovezi examenele practice.

De obicei cam in scopul asta se face facultatea asta (pentru a deveni profesor), cel puțin specializarea "Educație fizica și sportivă".

Cred ca sunt la fel de multe locuri ca la orice alti profesori.

| morfeo a răspuns:

Depinde unde vrei sa aplici la UNEFS. Daca vrei sa ajungi profesor de sport, trebuie sa dai la EFS( educatie fizica si sport) si da, este destul de dificila, nu-ti imagina ca e usoara doar pentru ca e de sport. Sunt multe ore de sport ( kinesiologie, gimnastica, fotbal, atletism, etc) si trebuie sa ai prezenta 100%

| AnastasiaK a răspuns (pentru morfeo):

Sa nu exageram cu 100% ala laughing

| morfeo a răspuns (pentru AnastasiaK):

E nasol totusi, daca faci absente trebuie recuperate la alte cursuri si pierzi timpul

| AnastasiaK a răspuns (pentru morfeo):

Pai daca faci absente, inseamna ca nu ai fost la o lectie, iar faptul ca mergi la alta lectie inseamna doar ca iti respecti atributiile de student, nu faci nimic in plus din moment ce initial ai fost ABSENT. Se pare ca unii nu prea stiti ce inseamna învățământ LA ZI. Nu va convine, exista fara frecventa. Sau si mai bine: daca simti ca pierzi timpul la facultate, nu o mai face, inseamna ca nu-i de tine.