| popmirgea1999 a întrebat:

Ce meserie poti avea daca termini facultadea de educatie fizica si sport? Se merita sa o faci? Pareri?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Profesor de sport, cu șanse puține de angajare, în învățământ. Însă, în cadrul universității, cred că va trebui să alegi o specializare, poți fi antrenor de înot, de fitness etc
Un fost coleg de-al meu a lucrat 4 ani ca profesor de sport, dar acum lucrează ca kinetoterapeut (gimnastică medicală de recuperare)
Dacă-ți place sportul foarte mult, atunci nu renunța... Și eu am vrut să mă înscriu, după absolvirea liceului, la Facultatea de Arte, însă mi-am lăsat talentul, doar ca un hobby.

| roozy a răspuns:

Antrenor, profesor de sport etc.