| AlexDorinel a întrebat:

Merita sa fumez țigări electronice, asa zisul "vaping"?

Aproape toți prietenii mei fac asta, țigări cu tot felul de arome.

P.S: am 17 ani, nu sunt fumător.

71 răspunsuri:
| Mihaela230 a răspuns:

Fumez vapy "de plictiseala", dar fără nicotina, nici eu nu sunt fumătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Nu, pentru ca nu e ceva folositor. Sunt niște vapori care nu au ce cauta în tractul respirator și în alveolele pulmonare. Omul are nevoie de aer curat de unde să își ia oxigenul, nu de alte substanțe. Dacă era ceva necesar cum e apa, aerul, mâncarea era ok, dar așa fiind în plus nu are nici un rost să ne complicăm.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țigara electronică conținea și, pare-mi-se că mai conține și în ziua de azi, propilenglicol. Alături de multe alte substanțe chimice nocive. La fel și narghileaua, este nocivă.

| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da de ce ai nevoie de aprobare? Daca vrei sa incerci si ai bani, cumperi un vape si incerci. Daca nu e de tine il vinzi si salut.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

In ce scop vrei sa-ti iei?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă și vezi cum e.
Dacă îți place, continuă să o faci, dacă nu, te oprești.

Mi-ai adus aminte că trebuie să incerc și eu anul ăsta. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai poti trage de la cineva o data daca tot vrei, daca iti place, cumperi, acceptand posibilele urmari.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta face parte din obiectivele acelea marete de la inceputul anului! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru AlexDorinel):

E treaba ta, nu sunt aici ca sa te opresc. Ai surse destule de informare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Exact. laughing

| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

La 40 de lei probabil e vape pen de unica folosinta. Un vape decent e de 400 in sus

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru Wr3nch):

E Vapy din ala.

| Celcestietot a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sanse de cancer 30%, si nu o zic dupa mine, repet.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Au fum toxic, dăunător. De aceea nu e bun nici fumatul clasic.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns:

Da țigările clasice ce au Dorinele?
Apucă-te de fumat cât mai repede! Așa vei avea și tu o ocupație permanentă și ne vei lăsa în pace!

Răspuns utilizator avertizat