| Losnams a întrebat:

Unde credeti ca e mai bine sa dau? La mate info sau chimie biologie? Nu prea imi place chimia desi ma pricep, dar pur si simplu mi se pare o tampenie de materie. Cu matematica o duc binisor. Unde ar fi mai bine? Adica eu unul cunosc care s au dus la mate info si cu 6 luat la examen la mate. Sau unde ar fi mai greu? Am inteles ca la mate info e grelut, dar nici la chimie biologie nu cred ca e usor. Pe mine ma sperie foarte tare informatica? Cum vi se pare la info? E chiar atat de greu precum se spune? Si cei care sunteti la chimie bio cum e? Sunt a 8a si sunt total indecis.

1 răspuns:
| Gaby212 a răspuns:

Eu am fost la filo...Mai am 2 frati care termina anul asta mate-info si o sora care e in primul an la stiinte.
In general, profilul reflecta profesia pe care vrei sa o alegi. Daca vrei sa mergi la o facultate de limbi straine, istorie/geografie, drept sau litere mergi pe filologie. Daca vrei sa fii medic sau chimist mergi pe stiinte.La mate-info mergi mai ales daca vrei ceva in domeniu IT. Poti sa mergi si la medicina dupa aia, dar iti cam da de furca informatica si M1 la Bac