| Tibi15 a întrebat:

Mi-a iesit 8, 74 media admitere. Si am o nelamurire ce liceu sa aleg. Mate-informatica Colegiul Nationala Mihai Eminescu cu 8, 41 sau Liceul Ion Barbu 8, 66 Stiinte ale naturii. Ce sa pun prima optiune? Lumea zice ca colegiilor sunt mai bune si chiar daca Barbu cere o medie mai mare ar fi bine sa aleg colegiul. Nu stiu ajutati-ma! Ambele licee sunt din Bucuresti! Voi ce ati fi ales?

4 răspunsuri:
| Aryadna a răspuns:

Mai intai alege profilul potrivit.Eu spre exemplu sunt buna la matematica si ma duc pe mate-info.Prima mea optiune va fi Elena Cuza, apoi Ion Barbu, Tudor Vladimirescu si ma mai gandesc.Am media de admitere 8, 65, este mai mica decat ma asteptam dar este destul de buna.Cauta un liceu aproape de tine, ca sa nu pierzi ore bune prin autobuze.Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă eşti bun la Matematică, atunci alegi "Mate-Info" happy
Dacă nu, atunci celălalt...

Toate cele bune.

| Cenusareasa09 a răspuns:

Tu trebuie sa te gandesti la ce profil vrei cu adevarat si dupa liceul.Si nu lasa doar variantele astea, chiar daca media ta de anul asta e mai mare decat ultima medie de anul trecut, tot nu ai intrat 100%.
Eu anul trecut am vrut sa intru la un liceu cu ultima medie 8.50 eu avand 9.04 si tot nu am intrat.
Eu zic ca prima varianta sa fie cea cu profilul la care vrei sa intri si care iti place.
Succes. happy

| Tibi15 explică:

Mai astept.