| MorcovMajestic a întrebat:

Mi-a zis o femeie din Nepal ca la ei la 50 de ani deja sunt in baston si sunt socati ca la noi la 55 de ani oamenii inca muncesc. De ce imbatranesc asa repede? Mai ales avand in vedere ca femeile in Nepal nu prea muncesc.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Geneticul rasei, speranta de viata mai mica. Nepal e o tara saraca cu speranta de viata mai mica decat a noastra, e normal ca si populatia sa imbatraneasca mai repede, la ei 50 de ani e echivalentul unui 65-70 la noi. Si noi romanii avem speranta de viata mica fata de alte popoare, pai olandezii, nemtii, francezii, englezii la 80 de ani calatoresc si se simt in floarea varstei, fac Transfagarasanul cu bicicleta iar la noi cand ajungi la 80 de ani ti se face pomana de 7 ani.

| Wr3nch a răspuns:

Alta clima, stil de viata, etc.

| ReddY25 a răspuns:

Probabil nivelul de trai e slab în comparație cu Ro

| C0STEL22 a răspuns:

Incearca sa te pacaleasca, are 80 si zice ca are 50. Vrei s-o iei de nevasta?