| George8916 a întrebat:

Miercuri am teza la Informatica(sunt clasa a9a). ce sa invat ca sa iau si eu un 5 sau 6? ca nu am inteles nimic...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti ce ti sa predat. cand nu intelegeai ceva trebuia sa intrebi, acum cu o zi inainte nu mai ai ce sa intelegi

| LaylaSerizawa19 a răspuns:

Pai in primul rand... depinde de programa pe care o au profesorii. Sunt sigura ca profesoara/profesorul v-a dat cateva idei, ar c-am trebui sa tocesti pun esentialul, daca nu intelegi. Dar nu o sa poti continua asa, parerea mea. degeaba faci info daca nu iti place. incearca sa te orientezi dupa placerile tale, o sa inveti si mai bine mai ales ca o sa ai in mine ca faci ceea ce iti place... in al doilea rand, daca chiar nu intelegi si iti place, poti incerca niste meditatii.

| Razvyron a răspuns:

Invata asa :
-Operatorii logici
-Strucuri repetitive
-Principiul interschimbarii variabilelor
-Algoritmii repetitivi

Eu asta am invatat pentru teza si am luat 8. in fine bafta la teza happy