| Moƒo a întrebat:

Moƒo intreaba cu intrebarea nr. 8: E bine sau nu sa bei cafea?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Unora le produce insomnii sau dureri de cap. Majoritatea populatiei poate sa bea cafea fara probleme. Cafeaua stimuleaza, deoarece contine cafeina si teobromina, contine multe minerale si antioxidanti. Asa ca nu se poate da un raspuns STAS la intrebarea ta (fie da, fie nu).

Cafeaua contine cafestol, care mareste mult colesterolul, dar acesta este oprit de hartia de filtru. A bea lichide fierbinti poate fi cancerigen.

| Moƒo explică (pentru doctorandus):

Felicitari!
Ai cel mai decent, inteligent si scurt si la obiect raspuns dintre toti.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai luat locul site-urilor de sondaje?
P.S. Nu stiu cat este de bine sa bei cafea dar beau de 30 si ceva de ani si nu mi-a facut rau.Eeee! Ce raspunzi?

| Moƒo explică (pentru darrio2007):

Consum cam 2-4 cani de cafea pe zi. A vand o munca de inspector, oboseala ma depaseste uneori. Ador cafeaua dimineata si inclusiv pe parcursul zilei.

| AFR81 a răspuns:

Chiar daca nu consum pentru ca nu suport gustul, eu zic ca e bine sa bei o cafea dimineata, pot sa zic ca e chiar sanatos. Problemele vin daca incepi sa abuzezi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai un plan de realizat la intrebari si confunzi TPU cu amicul Google. Nu ca ai fi singurul dar iti indrept atentia spre faptul ca ai sa cazi de bacanie la un moment si cred ca esti in stare de mai mult.

| Moƒo explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am folosit google pentru a formula aceste intrebari.
Eu am venit cu aceasta idee pentru a forma utilizatorii sa fie mai mult axati pe intrebari folositoare si nu despre cum sa imi vopsesc parul gen curcubeu si alte prostii. In plus da-mi un raspuns la intrebare. Nu-mi veni cu alt subiect.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Moƒo):

Google iti era bun ca raspuns dar se pare ca intelegi mai greu. Intrebarile folositoare sunt acelea care vin din situatii concrete nu cele enciclopedice gen - stiati ca... Deci cele despre par, ace, scobitori etc, oricat ar parea de neimportante sunt de actualitate pentru o persoana, un moment, o situatie. Asa ce faci tu se numeste troll.

| darrio2007 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

A cazut de bacanie de la a doua intrebare. Cel putin mie.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu am inteles cumva care este gandirea lui dar daca nu are nici o situatie din care trebuie sa iasa si in care sa-i fie cineva de sprijin poate deschide subiecte de alt gen, de ex - Ce parere aveti despre experimentul delor 2 fante. Explicatia e ca ori e prea mic ori cam limitat, dar chiar si in categoria asta sunt tineri care au un hoby despre avioane de ex. si pot deschide subiecte mai interesante. Eh, are timp sa creasca.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu e prea bine, creează dependentawinking

| UnBroken2016 a răspuns:

Depinde de persoana. Unul din fratii mei are nu stiu ce rahat de problema de sanatate si doctorul i-a recomandat o cafea pe zi.

| Moƒo explică (pentru UnBroken2016):

Posibil fiind lipsa de cafeina.

| user5493 a răspuns:

Ce e cu intrebarea asta? cui ii place cafeaua sa bea, daca vrea; cui nu-i place, nu-i place.Cauta si tu pe net avantajele si dezavantajele cafelei.

| AndreiDenis99 a răspuns:

E foarte bine, mai ales intr-o dimineata corecta, aferenta, intr-o zi de weekend.

| Cristian1992 a răspuns:

E mai bine sa nu.
Eu sunt fumator si beau cafea din obisnuinta, nu ca simt nevoia, sincer.
Mai bine am inlocui cafeaua cu un suc de fructe, vitaminele ne dau energie pentru intreaga zi, cafeaua pentru cateva minute si nu cred ca e sanatoasa.