| Losnams a întrebat:

Mustrarea scrisa in sine din liceu are vreo importanta? Ma refer strict la mustrare scrisă. Ma dezavantajeaza cu ceva la facultate?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sanctiunea disciplinara cu mustrare scrisa conteaza numai in liceu, nu are nici o relevanta dupa aceea, asa ca nu te afecteaza cu nimic la orice facultate.

| Losnams explică (pentru Ioandelasal):

Si cu ce conteaza aceasta in liceu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Losnams):

Poate sa-ti scada media semestriala la purtare cu un punct, sa fii sanctionat mai aspru la a doua abatere disciplinara, sa fii rau vazut, etc.

| Losnams explică (pentru Ioandelasal):

Eu am mustrare scrisă cu 3 note scăzute la purtare. Sunt sanse sa ramana pana la urma 10 la purtare?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Losnams):

Nu cred, dar depinde de diriginte si de consiliul clasei, media semestriala la purtare se stabileste de diriginte cu consultarea consiliului clasei.

| Losnams explică (pentru Ioandelasal):

Eu am vorbit cu diriginta si a zis sa nu ma mai stresez ca o sa fie bine.