| Deutsa_7202 a întrebat:

N`seara TPU. Am si eu nevoie de o traducere corecta puppy dog eyes va rog big grin
Povestea se repeta >- in engleza e corect: The story`s repeated again!? multumesc

Răspuns Câştigător
| romanaols a răspuns:

E gresit. Tu ai pus prezentul simplu si trebuie sa pui prezentul continuu. The story is repeating. Fara again ca e cu sub inteles. Asa se face in engleza

3 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

E mai corect din punct de vedere al englezei vorbite "The story repeats itself". Alte variante sunt corecte, dar sunt trase de par si te tradeaza ca nu esti o vorbitoare buna de engleza.
Sper ca te-am ajutat, succes!happy

| robycfr1 a răspuns:

E corect, dar fara "again".

| robycfr1 a răspuns:

Aaa da si repeating.