| Alex5620 a întrebat:

Niste sugestii de carti de pe care aş putea sa invat pentru Bac la biologie. Carti in care informatia sa fie sintetizata cum trebuie fiindca nu vreau sa invat mai mult de cat este cazul. Multumesc! funda

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Http://www.librarie.net/p/208174/biologie-bacalaureat-teste-clasele-11-12 Eu de pe asta am invatat. Oricum, nu-ti strica niste informatii in plus de care e posibil sa te folosesti pe viitor. Pe langa asta, daca dai niste detalii in plus la un subiect nu o sa iti scada nimeni

| Alex5620 explică (pentru anamariarot):

Mersi, nu strica, dar si asa e mult de invatat.

| anamariarot a răspuns (pentru Alex5620):

Cartea aia e subtirica. Mai mult de 50-60 de pagini nu sunt, spre deosebire de altele care au in jur de 100 si nici materia nu e grea. Apuca-te de invatat de pe acum, ca e usor sa scoti cel putin un 8 la biologie