| ccrank a întrebat:

Niste tehnici de copiat? cat mai bune! funda

4 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Dar niste tehnici de invatat nu vrei?

| Pinkutza a răspuns:

Cu fitzuica
sa scrii pe banca
sa scrii pe telefon sau sa faci o poza la caiet
sa scrii pe foaia de test anumite chestii
sa scrii in palma da asta numa daca e o formula ceva, nu ditamai textul

cam atat pe moment...adica eu metodele astea le folosesc laughing

| DracusorImpielitat a răspuns:

1. imbraca-te cat mai simplu ca sa nu iesi in evidenta.
2. ai grija sa nu stai undeva unde nu e lumina, caci proful are tendinta sa se uite la tine.
3. astea sunt tehnicile de copiat:
a) scrie pe o foaie groasa cu un pix care nu are pasta ideile din lectie, iei foaia cu tine si o tii in banca sau chiar langa banca si te uiti, sau chiar o tii pe banca pe post de sugativa, dar ai grija sa ai un pix cu gel la tine.
b) ia-ti blugi lungi, sosete pana in gleza si puneti copiutele in soseta. stai cu piciorul pesste picior si zici ca te scarpini ca ai o alergie la ceva.
c) ia-ti un hanorac cu maneci mulate (la capete)si puneti copiuta acolo.
d) u si cu inca alti 3 colegi stati in locuri diferite ale cls. cand u tusesti unul dintre celalt il cheama pe prof si il intreaba ceva ( ex asta o dam si la teza? trebuie sa ii scriu numele intreg? nu mai stiu care e stanga sau dreapta de la emotii, unde trebuie sa imi scriu numele?) si ceilalti copiaza in timp ce profu ii explica celuilalt, dar ai grija ca colegul sa il cheme pe prof la banca sa.
e) daca ai test grila, la care zice la sfarsit care sunt raspunsurile, gen : 3 e A, 4 e B, etc. duci lucrarea si apoi spui ca ai uitat sa iti treci numele, si corectezi raspunsurile ( ai grija sa nu corectezi toate raspunsurile, mai stergi si cu radiera si incercuieste din nou, ca altfel da profu de banuit.
IMI DAI FUNDA?

| xJmEcHeRasUxMaDutzUx a răspuns:

Incearca sa iti lipesti pe talpa adidasului tau foaia cu rezultate...sau cand iti da lucrarea scrie pe alta foaie ex care sunt cer voie la toaleta si iei caietul de la lectia respectiva ex:la istorie.succes