| Xbam a întrebat:

Nu inteleg ceva, Ponta a zis ca incepem pe 17, dar ca pe 15 sunt festivitati, ce festivitati.Venim pe 15 la scoala?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inteligenta intrebare! Se pot tine festivitati fara elevi?

| alabalaportocalala a răspuns:

15 o sa fie sambata, deci gadeste si tu putin, sambata nu mergem la scoala.

| stefioctavia a răspuns:

Nu,pe 17, oricum 15 pica sambata si ar fi fost culmea sa mergem sambata la scoala.

| Arcani a răspuns:

Pe 15 sunt festivitatile de incepere a noului an scoloar.Se tin apoi plecam acasa, iar apoi ne intoarcem luni pe 17 cand incep orele.

| AnOnIm20202020 a răspuns (pentru Arcani):

Nu cred ca are cum sa fie sambata.

| cosmin2000 a răspuns (pentru AnOnIm20202020):

Ba da asa este!

| VinnieMmM a răspuns:

15 Spetembrie cade Sambata si 16 Duminica si de aceea incepem scoala pe 17

| cosmin2000 a răspuns:

Pe 15 este ceremonia de incepere a anului scolar si de luni, 17 septembrie venim direct la orele de curs!