| ZozoleDeLămâie a întrebat:

Nu inteleg nici cum fractile esti vreo metoda sa le pricep mai usor ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fă trei-patru sedinte de meditatii, in particular. Fractiile sunt chiar foarte usoare, daca este cineva sa ti le explice cum trebuie. Tu, ori ai lipsit in perioada aia de la scoala, ori te-ai ocupat cu altele in ora de mate si n-ai fost atenta, ori profesorul n-a fost prea concret si generos in explicatii.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Apropo, ce fractii inveti? Zecimale, unitare, supraunitare, periodice?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite, scrie la google exact asa :

Fractii - Caiet de lucru pentru clasa a V-a.

Sa vezi ce frumos explica! e chiar de la inceput, cand se invata fractiile. Ia-o si tu cu inceputul.O sa progresezi in timp scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Citește asta, e chiar despre fracții! http://www.lecturirecenzate.ro/2010/09/26/cinci-pani-ion-creanga/ Succes!

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai "convins-o", sunt sigură!

| Larrissa21 a răspuns:

Da. Pregatire.

| ZozoleDeLămâie explică:

Am inteles ceva pana la urma oricum nu-mi place matematica dar am inteles

| UchihaLarisa a răspuns:

Puteti sa ma ajutati si pe mine sunt la fractiile echivalente si nu inteleg cu sa le fac?