| iX a întrebat:

Nu mai pot de nervi! Luni la romana (bac) am scris 8 pagini (2 foi). Am predat foile una in alta...si tipa aia mi le-a capsat...una in alta happy problema logica e ca, fiind una in alta e decalata ordinea (sub 1 pe paginile 1/8 2/8 apoi 7/8 etc). S-ar putea sa se considere asta semn pentru corectori? Sau s-ar putea sa imi scada punctaj pentru redactare (ele fiind corect redactate, capsate gresit).

5 răspunsuri:
| Lăurik2 a răspuns:

Stai calm. Nu o sa te depuncteze, deoarece nu tu ai capsat foile respective. Tu ti-ai facut treaba, ai scris toate subiectele. Nu conteaza nici ordinea in care au fost scrise, atata timp cat ai specificat care este primul subiect, care este al doilea si care este al treilea.

| Kiara7 a răspuns:

Dar paginile nu au fost numerotate?

| iX explică (pentru Kiara7):

Au fost numerotate, dar foile de examen fiind capsate una in alta unde e numerotat 1/8 2/8 e subiectul 1, apoi unde e numerotat 3/8, 4/8 5/8 6/8 e subiectul 3 apoi 7/8 revine subiectul 1 din nou si tot asa

| NameInUse a răspuns (pentru iX):

E ok, nu-i vina ta. Era daca nu numerotai paginile corect sau ceva.

| iX explică (pentru NameInUse):

Sper sa nu se considere semn, gen sa creada aia ca eu as fi vorbit cu profesorii corectori DIN ALTE JUDETE ca sa fie mai indulgenti cu lucrarea cu subiectele decalate(de parca eu as avea capsator sa mi le capsez in ordinea aia)...pana unde poate ajunge paranoia in cadrul ministerului educatiei. M-a scarbit examenul asta...