| Marius-Seba_Bălașa_1998 a întrebat:

sunt disperat, ma puteti lamuri va rog frumos? Am dat bacul la mate si din cauza emotiilor, la foaia din mijloc am lasat 2 pagini nescris, mi-am dat seama cand am predat lucrarea. Am vrut sa anulez foaia de mijloc pentru ca aveam scris de vreun 5 pe primele 4 pagini, insa supraveghetorii mi-au spus ca nu e necesar, ca nu o sa se considere semn, mi-au barat foile si mi le-au numerotat.Au spus ca fac un proces verbal si nu am pentru ce sa imi fac griji,dar mi-e frica sa nu imi anuleze lucrarea, inghet de frica si nu stiu ce sa mai fac. Va rog frumos, ma puteti ajuta cu o parere sau un sfat? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Semn, semn pentru cine? Nu ști cine corectează, + că sunt mai mulți profesori care corectează aceeași lucrare. Prostia asta nu face decât să terorizeze elevii care au ajuns să fie paranoici și să considere orice mică greșeală ca pe un semn și că se vor alege cu lucrarea anulată. Intră pe edu.ro și caută rezultatele la bacalaureat și o să vezi chiar acum acolo ce notă ai luat și dacă ți s-a anulat lucrarea sau nu.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Calmează-te! Profesorii(majoritatea) corectează în favoarea elevilor pentru a fi promovabilitatea cât mai mare. Cu siguranță mai sunt și alții ca tine. Semn înseamnă să folosești culori, să pui puncte, steluțe, prostii pe lucrare care o pot diferenția de alte lucrări. Chestii care îți pot face lucrarea "specială".

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Cum sa nu se considere semn, dacă ăla e ditamai semnul. Stai liniștit și vei vedea ce se întâmpla intr-un final.

| Marius-Seba_Bălașa_1998 explică:

Imi cer scuze ca te intreb dar, sunteti profesor, ati patit si dumneavoastra la fel v-a fost anulata lucrarea sau stii pe cineva care a patit? Mi-ai facut putin mai multa frica pana acum.Anul trecut au fost eliminati doar 180 si majoritatea ca au fost prinsi ca au copiat, sper din tot sufletul sa nu mi se anuleze.