| anonim_4396 a întrebat:

Nu se poate sub nicio forma sa ma mut pe al doilea semestru de clasa a 9-a de la o clasa de mate-info simplu la una de mate-info intensiv daca nu am avut medie de admitere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, daca n-ai avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat.
In schimb te vei putea transfera dupa cl. a IX-a, daca media ta de promovare a clasei va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Vali215 a răspuns:

Desigur. In al doilea semestru ai voie sa te muti, in niciun caz in timpul semestrului deja inceput. Directorul are un rol decisiv in asta, el iti poate da voie sau nu sa te muti, totul depinde de el. Succes!