| anonim_4396 a întrebat:

Nu stie cineva niste locuri sigure de munca in strainatate (la negru)pe o perioada mai lunga (nu numai o luna)?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu merita sa lucrezi la negru in strainatate, mai ales pe perioada lunga!
Daca esti prins la un control poti primi amanda mai mare decat salarul pe mai multe luni, etc.
Nu ai asigurare medicala, iar ceea la ceea mai mica consultatie medicala te va costa enorm de mult.
In plus, fara un contract poti fi inselat de "angajator", sa ramai fara bani, pe drumuri.

| RAY a răspuns:

Eu unu nu as merge in strainatate pentru o luna mai ales la negru, vezi pe olx, publi24 sau nu ai rude dincolo?

| Andreica_Bogdan_2000 a răspuns (pentru RAY):

Acolo poti sa gasesc locuri sigure de munca pe o perioada mai lunga?

| RAY a răspuns (pentru Andreica_Bogdan_2000):

Da,dar nu e ceva sigur

| RAY a răspuns (pentru Andreica_Bogdan_2000):

Ai o meserie ceva?