| Mârr a întrebat:

Nu stiti cand aflam la ce licee si profile am intrat? big grin Funadaaa :*

Răspuns Câştigător
| Dazzzie a răspuns:

Uite aici tot ce vrei sa stii big grin
15 iunie - Încheierea cursurilor pentru clasa a VIII-a
18-20 iunie - Înscrierea la Evaluarea Naţională
25 iunie - Proba scrisă la limba şi literatura română
26 iunie - Proba scrisă la limba şi literatura maternă
27 iunie - Proba scrisă la matematică
29 iunie - Afişarea rezultatelor (până la ora 14) şi depunerea contestaţiilor (orele 14-18)
30 iunie - 1 iulie - Rezolvarea contestaţiilor
2 iulie - Afişarea rezultatelor finale după contestaţii
5-8 iulie - Completarea opţiunilor în fişele de înscriere şi introducerea datelor în baza de date
6-9 iulie - Verificarea fişelor editate de către calculator şi corectarea eventualelor greşeli
14 iulie - Repartizarea computerizată
15 iulie - Afişarea în unităţile de învăţământ gimnazial a listelor cu absolvenţii repartizaţi
16 iulie - Afişarea de către fiecare unitate de învăţământ liceal a listei candidaţilor repartizaţi în acea unitate
16 iulie-26 iulie - Depunerea dosarelor de înscriere la şcolile la care au repartizaţi elevii.

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ai completat vreo fișă cu opțiuni? Nu, atunci cum dracu vrei să te repartizeze la un liceu? Așteaptă să vină rezultatele, apoi o să fii chemată la școală să completezi fișa cu opțiuni, apoi vei fi repartizată.

| StewartCassie a răspuns:

Buna. Maine se anunta notele de la examene si probabil vor fi anuntate si liceele la care puteti intra. happy

| crina_1119 a răspuns:

Pe 2 iulie se vor afisa. happy

| Mirrre a răspuns:

Buna.Maine se vor afisa notele la examene si dupa ce te inscrii la liceu dupa o saptamana maxim doua.vor fi afisate unde ai intrat happy

| unknownn a răspuns (pentru Mirrre):

Cum adica, dupa ce te inscrii iti arata unde ai intrat?laughingAtunci de unde stii tu la ce scoala sa te inscrii?

| Mirrre a răspuns (pentru unknownn):

Pai intai trebuie sa te inscrii liceul si profilul pe care l'ai ales. Dupa care se vor afisa daca ai intrat unde ai vrut.

| unknownn a răspuns (pentru Mirrre):

Pai stai putin ca tu nu stii sa te exprimi.
Cum adica inscriu liceul si profilul? Poate vroiai sa zici ca intai completezi fisa de inscriere cu optiunile pe care le-ai ales.

| Mirrre a răspuns (pentru unknownn):

La mine a fost altfel anul trecut..Prima oara am bifat unde vreau sa intru. dupa care am mers sa ma inscriu si dupa cateva zile am aflat daca am intrat sau nu..si daca nu atunci te duci si te inscrii la alt liceu sau alt profil.

| Anonim0096 a răspuns:

Dupa aflare notelor obtinute la examenele nationale, veti completa fisele acele cu liceele, acestea fiind stranse de dirigentele vostru etc.Scoala la care tu te afli detine un dosar pe care il vor da parintilor tai sau chiar tie pe care tu va trebui sa il depui la liceu. Dupa aceea vei afla la ce liceu ai intrat. Sper ca te-am ajutat.

| izucadayana a răspuns:

Pe 14 iulie se va face repartizarea computerizata. Vei putea sa vezi unde ai intrat tot pe 14 pe www.admitere.edu.ro