| cakeforyou a întrebat:

Nu stiti ecuatia de gradul 2 intra in programa de evaluare pentru maine?(alea cu delta si bla bla)...

10 răspunsuri:
| LittleMinnie a răspuns:

Am intrebat-o si eu pe profa mea ca si eu dau maine examenul si a spus ca nu ..ecuatia de gradul 2 s-a predat si in a8a pentru ca in a9a incepem direct cu ele ..nu sunt incluse in evaluare.

| Exilee a răspuns:

Nu este deloc. Dar ai sa vezi ca din clasa a 9-a pana in clasa a 12-a o sa intampini la fiecare pas probleme cu discutia legata de un parametru dintr-o ecuatie de grad 2, bipatrat, functie polinomiala

| ReusxD a răspuns:

Salut, uite un site ce te-ar putea ajuta
http://staticlb.didactic.ro/......ul_ii3.pdf
Pa, pa!

| elComandantee a răspuns:

Ce contează? Tu oricum trebuie să ştii. N-ai idee cât o să foloseşti asta prin liceu.

| 123lalala a răspuns:

Da este.

| Thebestkiller a răspuns:

Nu ecuatile de gradul 2 nu sunt in materia pentru examen deoarece le-am facut in clasa a -8- a.Succes pe maine!
De fapt la amandoi k si eu il dau tot maine

| Aaxell a răspuns:

Pai, da la prima sau a 2-a parte. Este bine sa fii pregatit pentru orice.winking

| Maddaaaaaa a răspuns:

Nu din cate am inteles formula cu delta nu se da, daca rezolvi o ecuatie de gradul 2 cu delta nu iti puncteaza pentru ca aceasta formula se preda in clasa a 9a

| Ellie01 a răspuns:

Nu, doar ecuatiile de gradul 1.