| Ella203 a întrebat:

Buna! Care este cel mai bun profil de la colegiul economic.
Economie
Comert
Turism si alimentatie.
Ce parere aveti despre comert?

3 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

Economie, este un subiect mai versatil și aplicabil în domeniile economiei și contabilității.
Comerț se referă mai mult la vânzări, magazine, retail, linii de producție, etc.
TA, evident, se referă la restaurante, hoteluri, industria producătoare alimentară, etc. Depinde de tine ce vrei, dar mai bine aș încuraja prima variantă.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Eu am terminat profil economic, deci personal aleg economic laughing))

| AAme23 a răspuns:

Eu personal as zice economie.Vei fi trecuta in Atestat ca Tehnician in activitati economice, practic un contabil mai micut.Acum depinde si de tine, ce preferi, sau ce crezi ca ti s-ar potrivi