| Boyzen a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre ADMINISTRAŢIE ŞI MANAGEMENT PUBLIC si Facultatea de Economie Teoretica si Aplicata. Imi puteti da un sfat va rog?
Multumesc anticipat. Amandoua la ase Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| Seijūrō a răspuns:

Sall
Eu sunt e parere ca trebuie sa alegem ceva de viitor totul se schimba si sa legi ceva ce ai mai mult de castigat
Ai aici un program mai vechi la
Administratie si Management Public
+De ce ar trebui sa alegi aceasta facultate.
Asigurarea unei pregătiri generale în domeniul administraţiei publice, cu accent pe însuşirea cunoştinţelor de bază aferente domeniului ştiinţelor administrative, economice şi juridice.
Pregătirea şi perfecţionarea studenţilor pentru a deveni funcţionari publici de carieră, care să se integreze în instituţiile şi autorităţile administraţiei publice, răspunzând astfel unei nevoi reale de specialişti cu studii superioare în acest domeniu.
Dezvoltarea unui spirit antreprenorial în domeniul afacerilor publice
Facultatea de Economie Teoretica si Aplicata
Studenții FAETA au la dispoziție, pe lângă acest trunchi curricular de science, și o atractivă ofertă de business, formată din discipline de comunicare economică susținute de intense colaborări cu mediul de afaceri – Comunicare corporativă, Deontologia comunicării, Comunicare financiar bancară, Comunicare și cultură organizațională. Aceste discipline moderne, interactive și aplicate pe piața forței de muncă vin în completare la componenta teoretică de science.
Fiecare cu alegerile lui o sa existe avantaj si dezavantaj.
Numai bine.