| anne0303 a întrebat:

Nu stiu cum fac altii dar eu in clasa a 9-a ( mate-info ) duc o multime de carti si caiete la scoala. Si ii vad pe acestia de a 10-a care isi duc doar un fel de portofoliu la scoala si o carte sau doua. Nu ii obliga sa isi aduca cartile? pentru ca la ghiozdanul meu de 10 kg fiecare caietel si carte trebuie prezentat in fiecare zi.

2 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Stiu cum este. Fratele meu zice: 'Pai nu e vina mea ca iti iei toate prostiile la scoala. Eu nu-mi iau decat ceva caiete, penarul (care nu cantareste decat ceva grame), rigla, ma rog ce mai am prin geanta si atat'. Si l-am intrebat si ce ai zis tu, dar a zis ca la ei nu e neaparat daca iti faci temele constiincios si inveti zilnic.
Sunt geloasa pe el x-(

| DiamondEyes a răspuns:

Pai pentru aia cara altii ...alti colegi