| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a la mate-info intensiv-info, si nu stiu ce caiete am nevoie la info si tic thinking
La info presupun ca am nevoie de un caiet studentesc, nu?
Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| zaNNy a răspuns:

Buna, la TIC vei invata sa folosesti diferite programe, suita Office(word, excel, acces), poate ai nevoie de un caiet mic, dictando, pentru a nota unele comenzi, pentru creearea graficelor s.m.d...
La info vei avea lucrarea de laborator care va consta intr-o aplicatie in c++ si da ai nevoie de un caiet de mate, studentesc, deoarece e multa teorie pe care o vei invata si multe comenzi, limbaj pseudocod la inceput dupa care c++ pur, vei invata si despre memorie, gestionarea memoriei si altele.
Daca ai nevoie de ajutor pe viitor mail-me big grin.
Apropo, iti place informatica, ai mai avut contact cu programarea?

Succes in noul an.

6 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Aaaaaaaaaa, sa ma gandesc, caiete de mate?:o

| OoBunnyoO a răspuns:

La informatica da, dar pentru tic cred ca poti sa folosesti si un caiet normal, mic dictando sau mate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caiet de matematica. Daca profesorii nu iti spun sa fie studentesc sau normal iti alegi tu, in fond e acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 - caiete de mate
8 - caiete de romana(sau 6 daca vrei caiete speciale de bio si geogra)
1 de muzica
1 bloc de desen.

| Gavrilescu_Cristian_1997 a răspuns:

Ia-ti la info caiet studentesc de mate. La TIC mai mult o sa faceti pe calculator chestii care le faceti si la info. Eu am folosit un caiet pentru ambele materii si nu au fost probleme.

| EarthRise a răspuns:

Depinde de profesor, darr indicat ar fis sa iti iei caiet studentesc la info, deoarece o sa scrieti foarte mult, o sa faceti multe probleme, iar la tic, poti sa iti iei caiet mic