| Anahiteamo a întrebat:

Nu sunt sigura.Pana la urma cu ce incepe constructia unui vapor?
Am nevoie de planul construirii unui vapor.
Am cautat pe net si nu gasesc.
Dau funda pentru cel mai bun raspunswinking

2 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Vezi daca te ajuta asta cu ceva http://www.epoxy-resins.co.uk/plans/freeplans.html
Bafta!

| Quiss a răspuns:

Constructia incepe cu chila, partea de jos care mentine tot scheletul navei. Chila e partea cea mai importanta, daca chila e avariata atunci s-a dus pe apa sambetei tot vaporul. Daca dai o raita la oricare biblioteca vei descoperi o groaza de carti pe tema asta, multe avand si ilustratii. Eu nu stiu site-uri, am citit chestii de-astea in carti.