| Duucu a întrebat:

Nu urmez nici un curs de nici un tip, asa ca prin iarna voi incepe sa invat o limba straina. Optez pentru una orientala, m-am gandit la japoneza si chiar nu ma intereseaza cat o sa tina, 3-4-5 ani, insa sa reusesc sa ajung la un nivel cat de cat avansat inainte de a incepe vreo facultate. E o limba grea? Gasesc profesori in Suceava? Cartile de initiere ma pot ajuta?

1 răspuns:
| MiyakoSaki a răspuns:

Sa sti ca este mai greu cu scrisul.Dar japoneza este o limba foarte frumoasa, si eu am sa ma apuc sa o invat. Exista carticele care au caractere, te ajuta foarte mult. Daca ai sa iei si lectii o sa-ti fie mult mai usor. Spor la invatat! happy