| navarre a întrebat:

Numeri 15:32-36 Cum a fost lapidat un om pentru că aduna lemne într-o Sâmbătă.
,, Când erau copiii lui Israel în pustie, au găsit pe un om strângând lemne în ziua Sabatului.
Cei ce-l găsiseră strângând lemne, l-au adus la Moise, la Aaron şi la toată adunarea.
L-au aruncat în temniţă, căci nu se spusese ce trebuiau să-i facă.
Domnul a zis lui Moise: "Omul acesta să fie pedepsit cu moartea, toată adunarea să-l ucidă cu pietre afară din tabără."
Toată adunarea l-a scos afară din tabără şi l-a ucis cu pietre; şi a murit, cum poruncise lui Moise, Domnul."
Intreb, chiar credeti ca adevaratul Dumnezeu a putut indemna la asemenea,, fapte"?
Cugetati!

Răspuns Câştigător
| GodBlessYou a răspuns:

@larix ce raspuns de crestin adevarat ai, esti orbit de propaganda asta religioasa, adevarul este ca biblia a fost scrisa in orientul mijlociu unde si in ziua de azi se apeleaza la astfel de executii.Biblia a fost scrisa de niste oameni destepti pe vremea lor, dar doar atat si nimic mai mult, este absolut pueril ca pana si in ziua de azi inca oamenii cred in zei.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

...in primul rand nava, ar trebui sa stii ca omul si-o face cu mana lui; Pazirea zilei a 7-a, adica sabatul, a fost valabil atat in pustie cat si in Tara Sfanta, IAR pedeapsa pentru profanare era moartea. Daca stai bine sa citesti, in Biblie sta scris ca plata pacatului este moartea, nu exista cale de intoarcere...Si + de asta, in pustie (iti dai si tu seama) ca este un climat cald, iar focul nu mai era necesar pentru caldura asa ca nu trebuia sa fie aprins.
Fapta acestui om a fost savarsita cu intentie ptk nu era batut in cap ca sa nu-si de-a seama.
DE ACEEA, ilustratia asta trebuie sa ne fie noua de invatatura...happy

| Angel0 a răspuns:

Răspunsul se afla in adâncul sufletului tău si este greșit.