| aicinuehi5 a întrebat:

Oare de ce credeti ca romanii nu mai vor sa vada maretie in cultura romaneasca?

2 răspunsuri:
| catosp a răspuns:

Pentru ca se promoveaza indobitocirea(Ex: Inna, bianca dragusan, si alte parasute), si pentru ca doar atragand atentia de la devaratele probleme vei reusi sa ai pace in tara...deci se da ce se cere : paine si circ.

| TinyPearl a răspuns:

Vor sa o vadă, dar cei care se străduiesc sa o construiască sunt prea putini ca să fie luați în serios de marea majoritate a populației.