| DJSpook1 a întrebat:

Oare ne ve da pastelul anul acesta la evaluarea nationala la romana, eu nu cred deoarece la dat la simulare, oare se va mai da?

Răspuns Câştigător
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Sigur nu da pastel. Cel mai probabil va fi ceva din genul epic: chiar genul epic, fabula, balada sau basm zic eu.

3 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Nu, nu dau ce se da si la simulare

| MadagasHardwell a răspuns:

Nu exista o regula ca ce se da la simulare nu o sa fie la examen. eu cand am avut simulare intr-a 8 a am avut la ultimul subiect semnificatia mesajului din pastel si la examen mi a picat demonstratie ca e pastel.

| Crux a răspuns:

Poate să dea din tot, altceva tot cu pastel. Nu te baza că l-ai avut la simulare. Baftă!