| DJSpook1 a întrebat:

Oare ce se va da la evaluare nationala 2016 la romana anul acesta, oare se va da unul dintre astre, romanul, balada sau pastelul?

Răspuns Câştigător
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Pastelul aproape sigur nu se mai da, romanul nu se poate da la prima vedere si sigur nu da pe un text studiat. Balada e foarte probabil, eu zic ca in principiu va fi ori genul epic, ori balada ori fabula. Pariez pe genul epic sau fabula totusi.

4 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Orice e posibil! Oricum. Daca tu le stapanesti pe toate, va fi bine! Multa bafta!

| MadagasHardwell a răspuns:

Clar pastelul! si am mai zis-o :nu exista o regula ca ce se da la simulare nu o sa fie la examen. S-a si anuntat ca sansele ca sa pice lirica(pastel) sunt de 70%

| CryLulu a răspuns:

Sper ca pastelul! Romanul nu cred ca îl va da, dar nu se stie niciodată laughing
Succes oricum!winking

| DJSpook1 explică (pentru CryLulu):

Pastelul s-a dat la simulare, nu cred ca o sa-l mai dea odata