| iKaiju a întrebat:

Ok.Am sa o fac pentru ce exista buricul, de ce, la ce se foloseste si cu ce ajuta?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Prin ala ai fost conectat la placenta cât ai stat în uterul mamei tale. Asa te-a hrănit. Acum nu face nimic

7 răspunsuri:
| Buliga_Bogdan_1990 a răspuns:

Sa iti pui piercing?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa aiba unde face cuib scamele

| iKaiju explică (pentru RoCkKiD):

Oh ok

| Bizon95 a răspuns (pentru iKaiju):

RoCkKiD ti-a dat raspunsul corect, ar trebui sa ii dai funda pentru ca merita, mai ales ca restul AU MANCAT RAHAT, facand misto la o intrebare foarte pertinenta pentru cineva care nu intelege un anumit lucru si vine aici si pune intrebari, iar ASTA E ESENTA TPU!

putin extins raspunsul, cat timp un fat (bebelus ne-nascut) e in burta mamei, mama il hraneste prin cordonul ombilical care este legat de fat EXACT acolo unde este buricul
ca, note... seminificative
1. dupa nastere cordonul ombilical se taie si asa ramane buricul
2. daca mama are probleme, acel cordon ombilical are doua sensuri, iar fatul poate trimite celule stem catre mama ca sa o vindece

poate te incarc cu prea multe informatii, dar, ca exemplu in viata reala, Ion Creanga a murit din cauza unei boli genetice, dar mama lui a supravietuit din cauza ca una din sarcini a vindecato!

| Panamax a răspuns:

Ai auzit expresia da dansezi din buric?
De aceea exista buricul.
Bizonul este cam frustrat si nu le are deloc cu limba romana.Auzi la el,"a vindecato".
A vindecat-o bizonule.

| iKaiju explică (pentru Panamax):

Esti cam disperat, sper ca ai facut o glumă dar si asa este super proasta, si daca scria corect tot acelaș lucru înțelegea-m eu, nu tie ti-a lasat mesajul, pe mine nu ma încurcă.

| Panamax a răspuns (pentru iKaiju):

" înțelegea-m"
Esti la fel de agramat.
Ar trebui sa fiti lasati repetenti analfabetii naibii.
P.S. Cat de prost poti sa fii daca nu stii la ce foloseste buricul? Unde naiba ai trait pana acum? In padure?