| mariutza1997 a întrebat:

Ok sunt sefa de promotie la cls a8a si trebuie sa tin un discurs asa ca ma poate ajuta cineva cu un site unde pot gasi un asemenea exemplu? pls funda

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce incumbă calitatea de șefă de promoție, dacă aceasta nu este în stare să formuleze un text de aproximativ două pagini? În care să scrie ceva despre ce a fost în ultimii patru ani și ce va fi în următorii patru.
Singură s-a descalificat.
E cam rușinos din partea acestei persoane.
Noroc că sub acoperirea anonimatului nu poate afla comunitatea și cine este de fapt aceasta.
Pe de altă parte, sincere felicitări pentru Eunyce!

| Eunyce a răspuns:

Mi-ar fi rusine ca eu, fiind sefa de PROMOTIE, sa caut pe net discursuri. Girl, ai ajuns sefa, pune-ti mintea la contributie! Cel mai bine e sa evoci momente care au infulentat clasa (emotionante,amuzante,triste etc.), sa scrii cateva randuri despre visele voastre,despre cine sunteti, despre cat de important este sa faci ceea ce crezi si sa sustii ceea ce gandesti. Nu in ultimul rand, don`t forget the teachers! Printre aceste idei, mai poti adauga ceea ce tu crezi, ceea ce iti place.

Sper ca m-am facut inteleasa.

P.S Fa discursul sa vina din suflet. Nu trebuie sa scrii complicat, ci simplu. In acest fel, nu risti sa vezi persoane plictisite.

Bafta happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, Eunyce, felicitări!
Șefa, ai grijă!
Uite un mic ajutor pentru examene http://lecturirecenzate.ro/ și http://lecturi-scolare.blogspot.com/