| anonim_4396 a întrebat:

Opinii despre UNARTE Iași și, îndeosebi, referitoare la specializarea „Istoria artei"? Vă mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

E mai complicat aici. Nu prea este ceva care să-ți ofere mai multe opțiuni. Ți-ar mai trebui un domeniu. Te poți lega de afaceri pe acest domeniu, poți lucra în muzee de artă, poți deveni un "expert" în contrafăcute (indicat ar trebui să fii detectiv)

Cât despre facultatea în sine, nu știu. Nu cunosc pe cineva. happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei să te faci prof, du-te. Altfel, fă altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau să vă mulțumesc amândurora pentru răspunsurile sincere! Nu „Istoria artei" este specializarea pe care aș dori să o urmez în viitor, însă atât de mult timp am cochetat cu această idee, încât m-am gândit, măcar de dragul propriului amuzament, să cer părerea și altor persoane. În orice caz, vă apreciez punctele de vedere și vă mulțumesc pentru faptul că ați acordat timp întrebării mele!