| anonim_4396 a întrebat:

Detalii, opinii & impresii privind Facultatea de Litere a Universității „Alexandru Ioan Cuza" din Iași!
Mă interesează îndeosebi tot ceea ce ar putea fi legat de următoarele catedre de limbi și literaturi străine (la care adaug, din precauție, și catedra de limba și literatura română): engleză, germană, italiană.

Vă mulțumesc!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Întreabă un student la UAIC https://www.facebook.com/groups/3497658116932805/

Apoi, in curand se vor organiza evenimente cu portile deschise in care oricine doreste sa aplice aici poate afla informartii de la studenti actuali sau chiar absolventi.Sigur ca daca nu esti deja din Iasi, asta nu reprezinta o solutie.