| GulDan a întrebat:

Pana acum nu am invatat la Biologie ca nu stiu ce sa aleg...pentru la BACALAOREAT!

Anatomia umana SAUi Celula si vegetatia?

4 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

*BacalaUreat.
Daca te duci la medicina esti obligat/a sa alegi anatomie, dar daca nu alege celula pentru ca e mult mai usor.

| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea sa ai mici probleme si cu limba romana sad

Cel mai simplu te uiti pe cerintele pentru examenul de bacalaureat.

| MaliciousDeath a răspuns:

Cred ca prea limitezi materia cu denumirile alea. Daca vrei sa dai din materia din clasele IX-X,atunci trebuie sa inveti biologia vegetala si animala(unde intra si celula si vegetatia, dar si altele), iar daca dai din clasele XI-XII, dai din anatomie si fiziologie+genetica si ecologie umana.
Daca n-ai avut nicio treaba cu biologia pana acum, cred ca ti-ar fi mai usor cu biologia vegetala si animala(9-10).Daca vrei sa urmezi o facultate de farmacie sau biologie, ti-ar folosi si mai mult.
Materia din clasele 11-12 e mult mai densa si ti-ar fi utila doar daca vrei sa urmezi o facultate de medicina, si ti-ar fi putin mai usor daca ai fi clasa a 12-a/a 11-a, pentru ca materia ar fi relativ recenta si efortul n-ar mai fi extrem de mare.Adica nivelul de dificultate ar scadea de la 10 la 9-8, 5, cam asa.

| thinkro a răspuns:

Depinde si unde vrei sa mergi, la Iasi sau Bucuresti, asta ca sa nu inveti in plus chiar asa de mult.